Find min optagelsesrådgiver

Undergraduate Admissions Counselors

Annie McGarry

Undergraduate optagelser

On-Campus bacheloroptagelser

Efternavne: AE
stater: CO, NM, UT


Planlæg et opkald med Annie

annie.mcgarry@prescott.edu

Kenneth Welch

Undergraduate optagelser

On-Campus bacheloroptagelser

Efternavne: FH
stater: TX, Sydlige AZ


Planlæg et opkald med Kenneth

kenneth.welch@prescott.edu

Kacey Miller

Undergraduate optagelser

On-Campus bacheloroptagelser

Efternavne: PZ


Planlæg et opkald med Kacey

kacey.miller@prescott.edu

Adgangsvejledere til kandidater

Daniel Mendez

Graduate Admissions

Uddannelse (M.Ed), Uddannelse (MA), Uddannelsesvægt i miljøuddannelse (MA)

Planlæg et opkald med Daniel

daniel.mendez@prescott.edu

Mary Scarpa

Graduate Admissions

Master of Science in Sustainable Food Systems (MSFS), Master of Business Administration in Sustainable Leadership (MBA), Dual Degree Pathway MBA / MSFS

Planlæg et opkald med Mary

mary.scarpa@prescott.edu

Angelina Smith

Graduate Admissions

MA Udendørs uddannelsesledelse, MA Tværfaglige studier, MA Kritisk Psyk og Ph.D. inden for bæredygtighedsledelse, MFA Social and Environmental Arts Practice

Planlæg et opkald med Angelina

angelina.smith@prescott.edu

Jodi Straker

Graduate Admissions

MS i rådgivning og beslægtede kandidatcertifikater

Planlæg et opkald med Jodi

jodi.straker@prescott.edu