Hitta mina antagningsrådgivare

Grundläggande antagningsrådgivare

Annie McGarry

Grundläggande behörighet

On-Campus grundutbildningar

Efternamn: AE
Stater: CO, NM, UT


Planera ett samtal med Annie

annie.mcgarry@prescott.edu

Kenneth Welch

Grundläggande behörighet

On-Campus grundutbildningar

Efternamn: FH
Stater: TX, södra AZ


Planera ett samtal med Kenneth

kenneth.welch@prescott.edu

Calen Peterson

Grundläggande behörighet

On-Campus grundutbildningar

Efternamn: IO
Stater: MT, NV


Planera ett samtal med Calen

calen.peterson@prescott.edu

Kacey Miller

Grundläggande behörighet

On-Campus grundutbildningar

Efternamn: PZ


Planera ett samtal med Kacey

kacey.miller@prescott.edu

Doktorander för antagning antagande

Fionna Gault

Examensbevis

Miljöstudier (MS), kritisk psykologi (MA) och motståndskraftiga och hållbara samhällen (MS)

Planera ett samtal med Fionna

fionna.gault@prescott.edu

Daniel Mendez

Examensbevis

Utbildning (M.Ed), Utbildning (MA), Utbildningstyngd i miljöutbildning (MA)

Planera ett samtal med Daniel

daniel.mendez@prescott.edu

Tahreemah Middleton

Biträdande chef för antaganden

Social rättvisa och samhällsorganisation (MA), social och miljökonst (MFA)

Boka ett samtal med Tahreemah

tahreemah.middleton@prescott.edu

Mary Scarpa

Examensbevis

Master of Science in Sustainable Food Systems (MSFS), Master of Business Administration in Sustainable Leadership (MBA), Dual Degree Pathway MBA / MSFS

Planera ett samtal med Mary

mary.scarpa@prescott.edu

Angelina Smith

Examensbevis

Ph.D. inom hållbarhetsledarskap, tvärvetenskapliga studier (MA) och ledarskap för utomhuspedagogik (MA)

Planera ett samtal med Angelina

angelina.smith@prescott.edu